Ogłoszenia duszpasterskie

 Parafia Rzymskokatolicka

p.w. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu

 

 
   

 

 

 

PL 82–300 Elbląg, ul. Willowa 26  tel. + 48 603 299 936

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.07.2024 r.

 

1. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem. 

 

2. W tym tygodniu w sobotę 13 dzień miesiąca – kolejne Nabożeństwo Fatimskie w naszej Parafii. O godz. 18.00 będzie Msza Św., po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

3. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach: pieszej lub rowerowej na Jasną Górę. W gablocie ogłoszeń, wywieszone są różne propozycje duszpasterskie na czas wakacji. Zachęcamy do zapoznania się i skorzystania.

 

4. Okazja do spowiedzi św. w wakacje 15 minut przed Mszą Św. wieczorną.

 

5. Za tydzień w krużgankach kościoła przeprowadzimy miesięczną zbiórkę na cele inwestycyjne. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę, przeznaczone będą na utrzymanie i funkcjonowanie WSD w Elblągu. Za wszelką życzliwość składamy szczere Bóg zapłać.

 

6. Przy wyjściu z kościoła nowy nr „Gościa Niedzielnego”. Dzisiaj polecamy artykuł o kulisach sporu o wystawę w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. W wakacje nie wydajemy biuletynu parafialnego.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

  •  [Dzisiaj, w niedzielę, 7 lipca – bł. Rodzina Ulmów: Wiktoria i Józef oraz siódemka ich dzieci, Miłosierni Samarytanie z Markowej, którzy zginęli, ponieważ chcieli ocalić swoich sąsiadów i przyjaciół żydowskiego pochodzenia].
  •  W poniedziałek, 8 lipca – św. Jan z Dukli, najpierw pustelnik, a potem franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.
  •  W czwartek, 11 lipca – św. Benedykt z Nursji, opat i patron Europy, autor słynnej „Reguły”, uważany za duchowego ojca wszystkich mnichów Kościoła zachodniego.
  •  W piątek, 12 lipca – św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, energicznie występujący w jej obronie wobec cesarza Henryka II.
  •  W sobotę, 13 lipca – św. św. Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne.

 

                                                                                                  DUSZPASTERZE PARAFII