Ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu

 

 
   

 

PL 82–300 Elbląg, ul. Willowa 26  tel. kom.+ 48 603 299 936

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XIX  NIEDZIEA  ZWYKŁA –  12.08.2018r.

 

 

1. W sierpniu pamiętajmy o idei trzeźwości. Do końca sierpnia nie odprawiamy niedzielnej Mszy Św. o 12.30, a dni powszednie o 7.00. Okazja do spowiedzi św. w dni powszednie - 15 minut przed Mszą Św.

 

2. Jutro 13 dzień miesiąca - a więc kolejne nabożeństwo fatimskie w naszej parafii. Zapraszamy na Mszę Św. o 18.00, następnie różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.

 

3. We wtorek wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego – kapłana i męczennika z Auschwitz, patrona diecezji elbląskiej

 

4. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym - wakacyjnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

 

5. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

 

6. W piątek [17 sierpnia] we wspomnienie św. Jacka Odrowąża swoje imieniny obchodzi ks. bp Jacek Jezierski. Najdostojniejszego Solenizanta otoczmy naszą życzliwą modlitwą.

 

7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym numerze ciekawy artykuł o dopalaczach szkodzących zdrowiu i życiu, a także o wróżkach, których usługi w Polsce cieszą coraz mniejszym zainteresowaniem. Zachęcamy do lektury!

 

8. Dzisiaj po każdej Mszy Św. w krużgankach kościoła przeprowadzamy zbiórkę na malowanie naszego kościoła. Taka zbiórka będzie także za tydzień. Dziękujemy w tym miejscu wszystkim ofiarodawcom.

 

9. Wszystkim Parafianom i Gościom, a szczególnie dzieciom i młodzieży życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Pamiętajmy, że jesteśmy uczniami Chrystusa zawsze. Na wakacjach i urlopach także.

 

 

 

                                                                         DUSZPASTERZE PARAFII