Ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu

 

 
   

 

PL   82–300 Elbląg, ul. Willowa 26     tel. kom.+ 48 603 299 936

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.10.2017r.

 

1. Dziś w Polsce obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Pamiętamy o rodzicach, których spotkała tragedia utraty. Msza św. w intencji rodzin, małżeństw oraz samotnych matek, które utraciły swoje dziecko przed narodzeniem, czy też po narodzeniu sprawowana będzie dziś w naszym kościele o godz. 18.00. Homilię wygłosi ks. dr Grzegorz Puchalski - dyrektor Centrum Nowej Ewangelizacji w naszej diecezji.

 

2. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

 

3. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o 17.30, a dzieci zapraszamy w środę i piątek o 16.30.

 

4. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

 

5. W najbliższy piątek [20 października] o godz. 17.00 w Hali Sportowej przy ul. Grunwaldzkiej w Elblągu odbędzie się Uroczysta Gala XVII Dni Papieskich. W programie: wręczenie statuetki TUUS oraz koncert Haliny Młynkowej. Organizatorami Gali są: Prezydent Elbląga i Ks. Biskup Elbląski. Bilety – wejściówki do odebrania w zakrystii po Mszy św.

 

6. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny.

 

7. W zakrystii kościoła, można zapisywać zmarłych na Mszę Św. gregoriańską zbiorową za zmarłych sprawowaną w listopadzie. Przy wyjściu z kościoła, można też zabrać kartki wypominkowe, które czytelnie wypełnione prosimy o składanie do skrzynki znajdującej się od jutra przy ołtarzu.

 

8. Dzisiaj po każdej Mszy Św. w krużgankach kościoła zbieramy ofiary na wykończenie kościoła na zewnątrz. Dziękujemy też wszystkim ofiarodawcom za ofiary składane na zakup organów do naszego kościoła.

 

9. Zachęcamy do nabywania nowego numeru "Gościa Niedzielnego" i biuletynu parafialnego.

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia; jest patronką pojednania narodów, szczególnie czczona jest na Śląsku, zarówno przez Polaków, jak i Niemców; z wyjątkowym duchowym męstwem znosiła liczne nieszczęścia, które na nią w życiu spadały (wspomnienie obowiązkowe);
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);
  • 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia (wspomnienie obowiązkowe);

21 X – bł. Jakub Strzemię (1340-1409), franciszkanin, biskup, gorliwy misjonarz Kresów Wschodnich (wspomnienie obowiązkowe).

 

 

                                                                    DUSZPASTERZE PARAFII