Ogłoszenia duszpasterskie

 Parafia Rzymskokatolicka

p.w. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu

 

 
   

 

PL 82–300 Elbląg, ul. Willowa 26  tel. + 48 603 299 936

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.02.2020 r.

 

 

1.W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku.

 

2. W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.

 

3. Także w przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na Mszę Św. o godz. 18.00. Po niej będzie spotkanie formacyjne.

 

4. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Z tej racji ofiary składane na tacę, przeznaczone będą na ogrzewanie naszego kościoła, a przy wyjściu ze świątyni zbierać będziemy do puszek datki na dekorację wielkopostną w naszym kościele, bo będzie to już ostatnia niedziela karnawału. Z góry za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

5. Przy wyjściu z kościoła – jak w każdą niedzielę nowy nr tygodnika „Gość Niedzielny” i biuletyn parafialny. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.

 

 

 

 

                                                                         DUSZPASTERZE PARAFII