Ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu

 

 
   

 

PL 82–300 Elbląg, ul. Willowa 26  tel. kom.+ 48 603 299 936

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22.04.2018r.

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej. Przypominamy, że przez 26 lat istnienia diecezji z Elbląskiego Seminarium Duchownego wyszło ponad 167 kapłanów.

 

2. Jutro obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Wojciecha. Jednocześnie przypominamy, że w sobotę 28 kwietnia, z parafii katedralnej o 6.30 wyruszy piesza pielgrzymka do Świętego Gaju – miejsca śmierci św. Wojciecha, gdzie odbędą się uroczystości diecezjalne o godz. 15.00. Zachęcamy do udziału, a także indywidualnego pielgrzymowania, choćby autem. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii.

 

3. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.

 

4. Próba dzieci przed pierwszą komunią św. będzie w środę o 16.00. W niedzielę o 12.00 dzieci pierwszokomunijne gromadzą się na próbie śpiewu.

 

5. W sobotę o godz. 9.00 chcemy rozebrać dekorację świąteczną (Boży Grób) w naszym kościele, dlatego serdecznie zapraszamy mężczyzn do pomocy w wyniesieniu dość ciężkich elementów tej dekoracji. Z góry dziękujemy za pomoc i zrozumienie.

 

6. Za tydzień - ostatnia niedziela miesiąca. Ofiary, które składać będziemy na tacę - przeznaczone będą na ogrzewanie naszego kościoła. Zakończył się już sezon grzewczy, ale mamy do zapłacenia jeszcze ostatni rachunek. W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim ofiarodawcom za to, że dzięki wam zimą mamy komfort ciepłego, ogrzewanego kościoła.

 

7. Zapraszamy do nabywania "Gościa Niedzielnego" i biuletynu parafialnego.

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik za wiarę, patron Gniezna i Polski.
  • 25 IV – św. Marek (I w.), pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw misyjnych św. Piotra i św. Pawła, autor drugiej Ewangelii kanonicznej.

 

 

 

                                                                                                       DUSZPASTERZE PARAFII