Ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu

 

 
   

 

PL 82–300 Elbląg, ul. Willowa 26  tel. kom.+ 48 603 299 936

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 11.03.2018r.

 

1. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii rekolekcje wielkopostne.  Ich program wydrukowany jest w biuletynie parafialnym, wywieszony jest w gablocie ogłoszeń - są to stałe godziny spotkań w naszej parafii. Zechciejmy się z nim zapoznać i dobrze wykorzystać ten czas. W czasie rekolekcji - do środy włącznie - nie będzie pierwszej porannej Mszy Św. o 7.00.

 

2. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla młodzieży i dorosłych, a gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.45

 

3. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

 

4. W dalszym ciągu zapraszamy do włączenia się w dzieło jałmużny postnej.

 

5. Rozpoczęły się zapisy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. W tym roku przygotowano 4 trasy. Więcej informacji na stronie internetowej naszej diecezji.

 

6. Dzisiaj po każdej Mszy Św. w krużgankach kościoła, przeprowadzamy zbiórkę na dokończenie naszego kościoła na zewnątrz. Po mrozach jakich doświadczaliśmy w ostatnich tygodniach - wznowiliśmy prace wykończeniowe. Taką zbiórkę - przeprowadzimy także za tydzień. Ofiary w przyszłą niedzielę składane na tacę - przeznaczone będą na utrzymanie naszego WSD w Elblągu. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

 

7. Zapraszamy do lektury katolickiej prasy. Przy wyjściu jak zawsze tygodnik "Gość Niedzielny" i biuletyn parafialny. Zapraszamy.

 

 

                                                                                                                                                                     DUSZPASTERZE PARAFII