Ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu

 

 

PL   82–300 Elbląg, ul. Willowa 26     tel. kom.+ 48 603 299 936

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU -  17.03.2019r.

 

  1. 1.       Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.45. 

 

  1. 2.       Pamiętajmy, że Wielki Post, to czas pokuty w Kościele. Powstrzymujemy się, w tym czasie, od hucznych zabaw, tańców i udziału w dyskotekach. 

 

      

  1. 3.      Dziś przypada niedziela „Ad gentes” – Dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Przy wyjściu z kościoła, zbierać będziemy ofiary do puszki na rzecz Misji. 

 

  1. 4.     We wtorek [19 marca] obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. To także dzień imienin Księdza Biskupa Józefa Wysockiego. O dostojnym Solenizancie pamiętajmy w naszych modlitwach.

 

  1. 5.      Jedną z form pokuty jaką praktykujemy w Wielkim Poście jest jałmużna postna. Na stoliku, przy głównym wyjściu z kościoła, wyłożone są skarbonki „Caritas”. Można je sobie wziąć i włączyć się w dzieło Caritasu mające na celu pomoc Seniorom.  

 

  1. 6.     Dziś również w krużgankach kościoła można składać ofiary przeznaczone na cele inwestycyjne. Dziękujemy wszystkim życzliwym ofiarodawcom.

 

  1. 7.      Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Dziś możemy przeczytać o wpływie czytania na rozwój małego dziecka, a także o wielkopostnej jałmużnie.  Nie ma dziś biuletynu parafialnego. 

 

 

 

 

                                                                                 DUSZPASTERZE PARAFII