Ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu

 

 
   

 

PL   82–300 Elbląg, ul. Willowa 26     tel. kom.+ 48 603 299 936

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.09.2017r.

 

1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie.

 

2. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży.

 

3. W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

 

4. Zbliża się październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Tak jak w latach poprzednich zapraszamy dzieci do udziału w konkursie na ręcznie wykonany różaniec z dowolnych materiałów i przyniesienie go do kościoła.

 

5 Posiadamy już zeszyt intencji mszalnych na przyszły rok. Oznacza to, że można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok - na konkretną datę i godzinę.

 

6. Trwają zapisy dzieci klas trzecich do pierwszej komunii św. w naszej parafii. Rodziców prosimy o odebranie i wypełnienie stosownych deklaracji. Zapisy trwają do końca września.

 

7. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania - drugi rok przygotowań - zapraszamy w piątek 22 września na Mszę Św. o godz. 18.00, po Mszy Św. będzie spotkanie.

 

8. Osoby, które zgłosiły się na wyjazd do Gietrzwałdu w sobotę, prosimy o zebranie się o godz. 8.00 na parkingu przed halą sportową przy ul. Grunwaldzkiej skąd nastąpi wyjazd.

 

9. Dzisiaj po każdej Mszy Św. w krużgankach kościoła zbieramy ofiary na wykończenie kościoła na zewnątrz. Za tydzień - przy wyjściu zbierać będziemy ofiary do puszek na kwiaty do naszego kościoła. Dziękujemy za ofiary składane na organy.

 

10. W minionym tygodniu zmarła w naszej parafii śp. Jolanta Szefler - przewodnicząca Koła Żywego Różańca naszej parafii. Jej pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 11.30. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek.....

 

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 20 IX – św. Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański, który zginął podczas prześladowań chrześcijan; św. Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem (wspomnienie obowiązkowe);
  • 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej (wspomnienie obowiązkowe).

 

 

                                                                                                    DUSZPASTERZE PARAFII