Ogłoszenia duszpasterskie

 Parafia Rzymskokatolicka

p.w. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu

 

 
   

 

PL 82–300 Elbląg, ul. Willowa 26  tel. + 48 603 299 936

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 24.05.2020 r.

 

1. Trwa miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, śpiewem litanii loretańskiej ku czci Matki Bożej, w naszym kościele codziennie o 17.45.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Zachęcamy też do odmawiania Litanii Loretańskiej w naszych rodzinach.

 

2.  W piątek i sobotę w katedrze elbląskiej alumni naszego seminarium przyjmą święcenia diakonatu i kapłaństwa. Otoczmy ich serdeczną modlitwą. Módlmy się też o nowe powołania do naszego seminarium.

 

3. We wtorek obchodzimy Dzień Matki. Naszym kochanym Mamom dziękujemy za ich miłość i troskę, życzymy błogosławieństwa Bożego i zdrowia a zmarłe polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego tzw. Zielone Święta. Dlatego podczas nabożeństw majowych odprawiamy nowennę przed tą Uroczystością.

 

5. Wznowiliśmy w naszej parafii spotkania przedmałżeńskie dla narzeczonych, którzy w tym roku kalendarzowym chcą zawrzeć sakramentalne małżeństwo w naszej parafii. Kolejne spotkanie będzie dzisiaj w kościele po Mszy Św. wieczornej o 18.00.

 

6. W dalszym ciągu zachęcamy do odbycia spowiedzi wielkanocnej. Codziennie podczas Mszy Św. wieczornych i podczas Mszy Św. w każdą niedzielę jest w konfesjonale kapłan, pełniący tę posługę – można skorzystać. Przypominamy, że „okres wielkanocny” trwa do niedzieli Zesłania Ducha Św.

 

7. Ponawiamy zaproszenie do rodziców dzieci, którzy planowali sakrament chrztu św. podczas świąt wielkanocnych, lub bezpośrednio po świętach o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej – celem omówienie nowych terminów i formy udzielenia tego sakramentu.

 

8. Bardzo dziękujemy za materialne wsparcie naszej parafii poprzez indywidualne ofiary i wpłaty na konto parafialne.

 

9. Oto fragment nowego rozporządzenia biskupa elbląskiego: „Zwalniam od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy do niedzieli 14 czerwca br. włącznie następujące osoby: chorych, zagrożonych chorobą, przebywających na kwarantannie, pracujących w niedzielę, starszych, nie czujących się dobrze, a także tych, dla których nie znajdzie się miejsce w świątyni”.

 

10. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły: o św. Filipie Neri, o koronawirusie na Śląsku, o planowaniu tegorocznych wakacji. Zachęcamy do lektury!

 

 

                                                                                   DUSZPASTERZE PARAFII