Ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu

 

 
   

 

PL 82–300 Elbląg, ul. Willowa 26  tel. + 48 603 299 936

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

TRZECIA  NIEDZIELA ADWENTU – 16.12.2018r.

 

1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

 

2. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach adwentowych. Ich program wywieszony jest w gablocie ogłoszeń, a także wydrukowany jest w biuletynie parafialnym. Zachęcamy do skorzystania z tego czasu laski.

 

3. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych codziennie w dni powszednie o godz. 6.00. Dzieci zapraszamy w środy i piątki. Podczas rekolekcji nie będzie Mszy Św. o 6.00, a Roraty odprawiamy o 9.00.

 

4. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do włączenia się w przygotowanie wigilii dla najuboższych oraz paczek świątecznych. Wszystkich gotowych nieść pomoc oraz wesprzeć dzieło darami, prosimy o przynoszenie produktów żywnościowych podczas rekolekcji do pojemnika ustawionego po prawej stronie ołtarza.

 

5. We wtorek po Mszy Św. o godz. 9.00, na którą serdecznie zapraszamy zwłaszcza chorych i seniorów - ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych. Jeśli jest jeszcze ktoś, kto chciałby przed świętami pojednać się z Bogiem w sakramencie pokuty i przyjąć komunię św., a nie jest w stanie przyjść do kościoła, to prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Odwiedzimy te osoby w domach.

 

6. Z racji rekolekcji - we wtorek - kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

7. W piątek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy do pomocy przy dekoracji naszego kościoła na święta. Szczególnie zapraszamy panów do przeniesienia szopki, ustawienia choinek, ale też zapraszamy panie.

 

8. Katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które zostaną przyjęte do wspólnoty Kościoła przez sakrament chrztu podczas najbliższych świąt, będzie miała miejsce w sobotę po wieczornej Mszy Św.

 

9. Przypominamy, że tylko do końca roku aktualny jest stary nr rachunku bankowego. Nowy nr wydrukowany jest w biuletynie parafialnym i na stronie internetowej parafii.

 

10. Dzisiaj w krużgankach kościoła przeprowadzamy zbiórkę na spłatę malowania kościoła. U pań przeprowadzających tę zbiórkę, można nabywać świece "Caritas" - Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Opłatki bożonarodzeniowe ze względów porządkowych  można nabywać w zakrystii kościoła. Nikt nie roznosi opłatków w imieniu parafii po domach i mieszkaniach.

 

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia "Gość Niedzielny" z dołączoną płytą CD z kolędami, jest też "Mały Gość Niedzielny" oraz biuletyn parafialny.

 

 

                                                                                                              DUSZPASTERZE PARAFII