Ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu

 

 
   

 

PL   82–300 Elbląg, ul. Willowa 26     tel. kom.+ 48 603 299 936

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 13.08.2017r.

 

1. Dzisiaj, 13 sierpnia, setna rocznica kolejnych objawień fatimskich. Po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

 

2. Jutro (w poniedziałek) przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe kapłana i męczennika z Auschwitz – patrona diecezji elbląskiej

 

3. We wtorek - 15 sierpnia obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych sprawowanych w porządku niedzielnym - wakacyjnym (bez Mszy Św. o 12.30). Poprzez ten gest dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Tego dnia obchodzimy również Święto Wojska Polskiego i rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku.

 

4. W czwartek (17 sierpnia) przypada wspomnienie św. Jacka Odrowąża i dzień imienin ks. biskupa Jacka Jezierskiego. Najdostojniejszego Solenizanta otoczmy naszą serdeczną myślą i modlitwą o światło Ducha Świętego.

 

5. Dzisiaj po każdej Mszy Św. w krużgankach kościoła, można składać ofiary na ostatni etap wykańczania kościoła na zewnątrz. Zbiórkę tę przeprowadzimy także za tydzień Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

6. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym numerze m.in. ciekawe artykuły: o św. Edycie Stein (zamęczonej w Auschwitz), a także historii modlitw Zdrowaś Maryjo i Pod Twoją obronę. Czytajmy!

 

7. W minionym tygodniu w naszej parafii zmarły dwie osoby: śp. Irena Szczepańska i śp. Danuta Olejnik - obie Panie z ul. Komeńskiego. Wieczny odpoczynek......

 

8. Wszystkim Parafianom i Gościom, a szczególnie dzieciom i młodzieży życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Pamiętajmy, że uczniami Chrystusa jesteśmy zawsze. Na wakacjach i urlopach także.

 

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia; jest to jeden z najbardziej znanych świętych na świecie; ogarnięty pragnieniem zdobycia całego świata dla Maryi szerzył Jej cześć wszelkimi możliwymi środkami, wykorzystując również najnowsze zdobycze techniki; beatyfikowany jako wyznawca, a kanonizowany jako męczennik (wspomnienie obowiązkowe);
  • 17 VIII – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej (wspomnienie obowiązkowe).

 

                                                                   DUSZPASTERZE PARAFII