Ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu

 

 
   

 

PL 82–300 Elbląg, ul. Willowa 26  tel. kom.+ 48 603 299 936

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XIII  NIEDZIEA  ZWYKŁA –  1.07.2018r.

 

1. Dziś pierwsza niedziela lipca. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie odprawiamy Mszy Św. niedzielnej o 12.30, a w dni powszednie o 7.00. Powrócimy do ich sprawowania od września.

 

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy o 17.00 na Godzinę Św., a o 18.00 na Mszę Św. sprawowaną w intencjach polecanych podczas Godziny Św. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej będzie w piątek od 17.15. W pierwszą sobotę miesiąca o 18.00 - Msza Św. w intencji Członków Żywego Różańca, po niej zmiana tajemnic różańcowych.

 

3. Wyjątkowo w tym tygodniu z racji wyjazdu księży - kancelaria parafialna będzie nieczynna we wtorek i czwartek. Będzie czynna tylko w sobotę. Gdyby pojawiły się jakieś nagłe sprawy - prosimy je załatwiać po mszy wieczornej.

 

4. Po miesiącach związanych z nabożeństwami okresowymi, powracamy do nabożeństw tygodniowych odprawianych w naszym kościele. We wtorki o 17.45 - koronka do Miłosierdzia Bożego, a środy o 17.30 - różaniec. Oba nabożeństwa połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

 

5. Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.

 

6. Trwa malowanie naszego kościoła. Jest on już pomalowany w 2/3 powierzchni wewnętrznej. Okazuje się, że trzeba po malowaniu uszczelnić fugi zewnętrze wieży kościoła, co od razu będziemy chcieli wykonać. Dziękujemy za ofiary dzisiaj złożone na tacę. W przyszłą niedzielę - po każdej Mszy Św. w krużgankach kościoła przeprowadzimy także zbiórkę na ten cel. Wszystkim ofiarodawcom szczerze dziękujemy.

 

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć katolicką prasę w postaci nowego nr tygodnika "Gość Niedzielny". Zapraszamy.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 3 VII  – św. Tomasz (I w.), Apostoł, świadek Zmartwychwstałego w Indiach.
  • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), polska zakonnica wspierająca misje w Afryce.

 

 

 

                                                                                        DUSZPASTERZE PARAFII     

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu

 

 
   

 

PL 82–300 Elbląg, ul. Willowa 26  tel. kom.+ 48 603 299 936

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XIV  NIEDZIEA  ZWYKŁA –  8.07.2018r.

 

 

1. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu.

 

2. Przypominamy, że w wakacje nie odprawiamy Mszy Św. w niedziele o 12.30, a w dni powszednie o 7.00.

 

3. W rozpoczynającym się tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna według stałego porządku.

 

4. W tym tygodniu - w piątek - 13 dzień tygodnia, dlatego zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. O 18.00 - Msza Św., po niej różaniec fatimski i procesja z figurą wokół naszego kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

5. Dzisiaj po każdej Mszy Św. w krużgankach kościoła przeprowadzamy zbiórkę na malowanie kościoła. Przeprowadzimy ją także za tydzień. Ofiary, które składać będziemy na tacę w przyszłą niedzielę - przeznaczone będą na WSD w Elblągu.

 

6. Przy wyjściu z kościoła - nowy nr tygodnika "Gość Niedzielny" - zachęcamy do lektury.

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 11 VII – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy.
  • 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik.
  • 13 VII  – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy.

 

 

 

 

                                                                                        DUSZPASTERZE PARAFII