Ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu

 

 
   

 

PL 82–300 Elbląg, ul. Willowa 26  tel. kom.+ 48 603 299 936

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XI  NIEDZIEA  ZWYKŁA –  17.06.2018r.

 

1. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa o godz. 17.45.

 

2. W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i katechetom za trud ich pracy. W najbliższy czwartek o godz. 12.00 w naszym kościele odprawimy Mszę Św., podczas której będziemy dziękować Panu Bogu za miniony rok szkolny i prosić o błogosławieństwo na czas wakacji i urlopów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, nauczycieli i rodziców.

 

3. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

 

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, oraz imieniny ks. bp. Jana Styrny. Dostojnego Solenizanta otoczmy naszą serdeczną modlitwą.

 

 

5. Za tydzień w niedzielę po raz ostatni przed przerwą wakacyjną będziemy sprawowali Mszę Św. niedzielną o godz. 12.30. Przywrócimy ją od pierwszej niedzieli września.

 

6. Trwa malowanie naszego kościoła. Dzisiaj, po każdej Mszy Św. w krużgankach kościoła przeprowadzamy zbiórkę na ten cel. Za wszelkie ofiary dziękujemy. Za tydzień przy wyjściu z kościoła z racji ostatniej niedzieli miesiąca można będzie złożyć ofiary na kwiaty do naszej świątyni.

 

7. Przy wyjściu z kościoła nowy nr tygodnika "Gość Niedzielny" i biuletyn parafialny. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

 

 

 

                                         

 

                                                                                     DUSZPASTERZE PARAFII