Ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu

 

 
   

 

PL   82–300 Elbląg, ul. Willowa 26     tel. kom.+ 48 603 299 936

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 21.05.2017r.

 

1. Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 12.30, grupa 67 dzieci przystąpi do pierwszej komunii św. Do piątku włącznie dzieci będą gromadziły się na nabożeństwach majowych o 17.30 i wieczornej Eucharystii o 18.00 w ramach Białego Tygodnia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy - także rodziców i parafian.

 

2. Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

 

3. W środę, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych.

 

4. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanowił, że dzień 24 maja będzie poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze.

 

5. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

 

6. W piątek w katedrze św. Mikołaja w Elblągu o godz. 16.00 - siedmiu alumnów naszego Seminarium przyjmie święcenia diakonatu, a w sobotę o godz. 10.00 trzech diakonów otrzyma święcenia kapłańskie. Zachęcamy do modlitwy, obecności i udziału w tych uroczystościach.

 

7. Za tydzień podczas Mszy Św. o 12.30, przeżywać będziemy rocznicę pierwszej komunii św. w naszej parafii. Dzieci obchodzące rocznicę, będą miały próbę generalną w środę o 16.00, a w piątek o 19.00 będzie spowiedź dzieci. zapraszamy do skorzystania także rodziców i krewnych.

 

8. Przypominamy, że 10 czerwca w sobotę - ks. Tomasz organizuje jednodniowy wyjazd do Sanktuarium w Gietrzwałdzie. Koszt wyjazdu wynosi 35 zł. Zapraszamy.

 

9. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii siostry zakonne ze zgromadzenia sióstr Pallotynek, które w ramach homilii opowiedzą o misyjnej pracy w Afryce w Kamerunie. Po każdej Mszy Św., będzie można wesprzeć materialnie dzieło misyjne sióstr.

 

10. Dzisiaj po każdej Mszy Św. w krużgankach, można składać ofiary na wykończenie kościoła na zewnątrz, oraz terenu wokół kościoła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

11. Zachęcamy do czytania katolickiej prasy. Jest nowy nr tygodnika "Gość Niedzielny" i biuletyn parafialny.   

 

                                             DUSZPASTERZE PARAFII