Ogłoszenia duszpasterskie

 Parafia Rzymskokatolicka

p.w. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu

 

 
   

 

 

 

PL 82–300 Elbląg, ul. Willowa 26  tel. + 48 603 299 936

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 28.05.2023 r.

 

1. Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 10.00 – przeżywać będziemy rocznicę pierwszej komunii św. dzieci z naszej parafii. Życzymy dzieciom trwania w łasce uświęcającej, a rodziców prosimy o towarzyszenie dzieciom w ich rozwoju duchowym.

 

2. Jutro drugi dzień świat Zesłania Ducha Świętego - święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Jutro także rozpoczynamy w liturgii okres zwykły, bowiem zakończył się liturgiczny okres Zmartwychwstania Pańskiego.

 

3. Do środy włącznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy o godz. 17.30. Od czwartku, kiedy rozpoczniemy czerwiec, będziemy odprawiać w naszym kościele nabożeństwa do Serca Pana Jezusa o godz. 17.45. Także połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

 

4. W czwartek – dzień dziecka. Módlmy się, aby dzieci wzrastały w łasce Pana Boga.

 

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek ks. Tomasz odwiedzi rano swoich chorych, a o 17.00 Godzina Święta. O 18.00 Msza Św. odprawiana w intencjach polecanych podczas Godziny Świętej. W piątek przed południem swoich chorych odwiedzi ks. proboszcz. Okazja do spowiedzi św. w pierwszy piątek od godz. 17.15. W sobotę o 18.00 Msza Św. w intencji członków Żywego Różańca, po niej zmiana tajemnic różańcowych.

 

6. W najbliższą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej.

 

7. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca, przy wyjściu z kościoła, do puszek zbieramy ofiary na kwiaty do naszego kościoła. Za tydzień z racji pierwszej niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę, przeznaczone będą na cele inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za materialne wsparcie naszej parafii.

 

8. Przy wyjściu do nabycia katolicka prasa. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” m.in. o znaczeniu sformułowania z Koronki do Miłosierdzia Bożego o ofiarowaniu Bogu Ciała i Krwi, Duszy i Bóstwa Jezusa Chrystusa,  jest także „Mały Gość Niedzielny” i biuletyn parafialny.

 

9. W minionym tygodniu w naszej parafii zmarła śp. Pani Zofia Grabowska z ul. Wyczółkowskiego. Wieczny odpoczynek…..

                                                                                                        

                                     

 

                                          DUSZPASTERZE PARAFII