Ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu

 

 
   

 

PL 82–300 Elbląg, ul. Willowa 26 tel. kom.+ 48 603 299 936

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.01.2018r.

 

1. Wszystkim babciom i dziadkom składamy dziś szczególne gratulacje, życzenia i w szczególny sposób polecamy ich Bożej opiece.

 

2. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

 

3. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu.

 

4. Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodych mężczyzn [od III klasy gimnazjum] do udziału w rekolekcjach powołaniowych. Odbędą się one w dniach 3-7 lutego br. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Seminarium.

 

5. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej Parafii. Za wszelką Waszą życzliwość, za wszystkie spotkania, rozmowy, także poczęstunki  i ofiary - chcemy Wam wszystkim podziękować. Zapewniamy Was o naszej modlitwie. Jeśli jest ktoś, kto z jakiekolwiek przyczyny nie mógł przyjąć kolędy w zaproponowanym przez nas terminie, a chciałby rozpocząć nowy rok z Bożym błogosławieństwem, prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej lub zakrystii kościoła. Po zakończonych feriach zimowych - w poniedziałek - 5 lutego - odwiedzimy te rodziny.

 

6. Po zakończonej kolędzie wracamy do stałego funkcjonowania kancelarii parafialnej w wyznaczonych dniach i godzinach, a także do nabożeństw tygodniowych połączonych z wystawieniem Najświętszego Sakramentu - na które serdecznie zapraszamy.

 

7. Dzisiaj po każdej Mszy Św. w krużgankach kościoła przeprowadzamy zbiórkę na dokończenie kościoła, a za tydzień - ofiary składane na tacę z racjo ostatniej niedzieli miesiąca - przeznaczone będą na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

8. Rozpoczynają się zimowe ferie dla dzieci i młodzieży. Wszystkim życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Apelujemy o zachowywanie zasad bezpieczeństwa.

 

9. Przy wyjściu z kościoła nowy nr tygodnika "Gość Niedzielny" i biuletyn parafialny, w którym wydrukowany jest m.in. list bp. elbląskiego z okazji tygodnia modlitw o jedność chrześcijan. Zachęcamy do lektury.

 

10. W minionym tygodniu w wieku 51 lat zmarł kapłan naszej diecezji ks. kan. Tomasz Browarek. Przyjeżdżał między innymi do naszej parafii na spowiedzi rekolekcyjne, był bowiem przez pewien czas rezydentem w Zwierznie. Módlmy się za niego. Wieczny odpoczynek....

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy.
  • 25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan.
  • 26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

 

                                                                                                           DUSZPASTERZE PARAFII