Ogłoszenia duszpasterskie

 Parafia Rzymskokatolicka

p.w. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu

 

 
   

 

PL 82–300 Elbląg, ul. Willowa 26  tel. + 48 603 299 936

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.09.2019 r.

 

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

 

2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów.

 

3. Dzisiaj podczas Mszy Św. o 12.30 będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom, które rozpoczynają swoją edukację w szkole.

 

4. We wtorek 17 września przypada 80. rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Tego dnia modlić się będziemy za poległych na Wschodzie, wywiezionych na Syberię i wszystkich pomordowanych w innych miejscach kaźni. Niech będzie to dla nas chrześcijan okazją do modlitwy o pokój na świecie.

 

5. Młodzież, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii – drugi rok przygotowań - zapraszamy na spotkanie formacyjne – pierwsze po przerwie wakacyjnej – w sobotę o godz. 10.00 do naszego kościoła.

 

6. Przypominamy rodzicom, że do końca września trwają zapisy dzieci do pierwszej komunii św. w naszej parafii.

 

7. Ks. Wojciech organizuje w sobotę 28 września jednodniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Zapisy odbywają się w zakrystii kościoła, lub w kancelarii parafialnej.

 

8. Zbliża się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Wzorem lat ubiegłych organizujemy konkurs na własnoręcznie wykonany różaniec przez dzieci. Rozstrzygnięcie konkursu w pierwszą niedzielę października.

 

9. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, oraz biuletyn parafialny. W biuletynie zamieszczone jest już po raz drugi ogłoszenie społeczne dotyczące badań profilaktycznych wykrywających choroby nowotworowe.

 

10. Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 16 IX – św. Korneliusz (zm. ok. 253), papież, i św. Cyprian (210-258), biskup,
  • 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży,
  • 20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867,
  • 21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

 

                                                                               DUSZPASTERZE PARAFII