Ogłoszenia duszpasterskie

 Parafia Rzymskokatolicka

p.w. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu

 

 
   

 

PL 82–300 Elbląg, ul. Willowa 26  tel. + 48 603 299 936

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.01.2021 r.

 

 

1. Zakończyliśmy odprawianie Mszy Św. w intencji Parafian, z poszczególnych ulic, w ramach spotkań kolędowych w naszym kościele. Dziękujemy wszystkim za obecność, wspólną modlitwę. Dziękujemy też za ofiary przy tej okazji składane na rzecz utrzymania i funkcjonowania naszej Parafii. Oczywiście, nie oznacza to, że nie będziemy się modlić za siebie. My w każdą niedzielę i święto odprawiamy Mszę Św. w intencji Parafian. Prosimy Was także o modlitwę za nas. Za tydzień podczas wszystkich Mszy Św., zamiast kazania, ks. Proboszcz dokona podsumowania duszpastersko – gospodarczego za miniony rok 2020.

 

2. Przy wyjściu z kościoła wystawiona jest woda święcona, teksty modlitw poświęcenia mieszkania. Jeśli ktoś ma takie pragnienie i potrzebę, proszę zabrać ze sobą do domu i w gronie najbliższych poświęcić dom.

 

3. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła, zbieramy do puszek ofiary na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, przeznaczone będą na rachunek za ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

4. Przy wyjściu z kościoła nowy nr tygodnika „Gość Niedzielny” a w nim m.in. o cenzurze w mediach społecznościowych – kogo i czego dotyczy, jak dzieci i młodzież przeżywają czas zdalnego nauczania. Jest także „Mały Gość Niedzielny” i biuletyn parafialny. Zachęcamy do lektury.

 

5. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: śp. Krystyna Ligier z ul. Wyczółkowskiego. Wieczny odpoczynek……..

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • w poniedziałek 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;
  • we wtorek 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;
  • w czwartek 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.

 

 

 

                                                                                                               DUSZPASTERZE PARAFII