Ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu

 

 
   

 

PL   82–300 Elbląg, ul. Willowa 26     tel. kom.+ 48 603 299 936

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 25.06.2017r.

 

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa.                                                           Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do piątku włącznie o 17.45.

 

2. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy.

 

3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.  W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Ofiary tego dnia zbierane na tacę, przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Świętej.

 

4. W sobotę - pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.00 Msza Św. w intencji Członków Żywego Różańca, po niej zmiana tajemnic różańcowych.

 

5. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie odprawiamy Mszy Św. w niedzielę o 12.30, a w dni powszednie o 7.00. Wznowimy je po wakacjach.

6. Dnia 30 czerwca br. (piątek) w Elblągu na Cmentarzu Dębica odbędzie się pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się o godz. 10.00 przy starej kaplicy cmentarza.

7. Polski Czerwony Krzyż prosi o honorowe oddawanie krwi w najbliższym czasie. W okresie wakacji jest większe zapotrzebowanie na krew w szpitalach i placówkach zdrowia. Więcej informacji na plakatach i w Internecie.

8. Zachęcamy do czytania katolickiej prasy. Jest nowy nr tygodnika "Gość Niedzielny" i ostatni przed wakacjami biuletyn parafialny.

9. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła, zbieramy ofiary na kwiaty do naszej świątyni. Za tydzień - pierwsza niedziela miesiąca - ofiary składane na tacę - przeznaczone będą na cele inwestycyjne naszej parafii. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

10. Rozpoczęły się wakacje. Pamiętajmy, że w tym szczególnym czasie także obowiązuje nas chrześcijan - Dekalog. Pamiętajmy  o niedzielnej Mszy Św. i umiejmy w różnych sytuacjach przyznawać się do Chrystusa. Wszystkim odpoczywającym życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

 

W tym tygodniu patronujE nam:

  • 28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, ojciec i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

 

                             

                                                                        DUSZPASTERZE PARAFII