Ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu

 

 
   

 

PL   82–300 Elbląg, ul. Willowa 26     tel. kom.+ 48 603 299 936

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.11.2017r.

 

1. Dziś przeżywamy I Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka, a także Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

 

2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

 

3. Rozpoczyna się ostatnia dekada listopada. W tych dniach codziennie - z wyjątkiem niedziel o godz. 17.30 modlimy się za naszych bliskich zmarłych podczas tak zwanych wypominków. Tym bardziej zachęcam do licznego udziału w tej modlitwie naszej wspólnoty parafialnej. Pamiętajmy - oni sami sobie nie mogą już pomóc, za to za naszą modlitewną pamięć mogą odwdzięczyć się swoim wstawiennictwem przed tronem Bożym. O 18.00 - do końca listopada modlimy się we Mszy Św. gregoriańskiej zbiorowej.

 

4. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy wyjątkowo w tym tygodniu w środę na Mszę Św. o godz. 18.00, a po niej będzie spotkanie formacyjne.

 

5. W sobotę - 25 listopada, przypada patronalne święto naszej parafii - wspomnienie bł. Franciszki Siedliskiej - nasz parafialny odpust. O godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Św., której przewodniczyć będzie ks. dr Wojciech Skibicki - Dyrektor Wydziału  Nauczania naszej Kurii. On też wygłosi homilię. Serdecznie wszystkich parafian zapraszamy do wzajemnej modlitwy za siebie w dniu "imienin naszej parafii".

 

6. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego przed Adwentem.

 

7. Także za tydzień w niedzielę podczas Mszy Św. o 12.30, nastąpi poświęcenie książeczek do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do pierwszej komunii św. w naszej Parafii, a po Mszy Św. będzie spotkanie formacyjne z rodzicami dzieci. Prosimy, aby rodzice potraktowali obecność na tym spotkaniu jako obowiązkową.

 

8. Dzisiaj po każdej Mszy Św., w krużgankach kościoła, można składać ofiary na wykończenie kościoła na zewnątrz. U pań zbierających te ofiary, można  już nabywać opłatki bożonarodzeniowe. Przypomnę - nikt w imieniu parafii nie będzie ich roznosił. Za tydzień - z racji ostatniej niedzieli miesiąca - przy wyjściu z kościoła, można będzie składać ofiary na dekorację naszego kościoła na czas Adwentu. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

9. Tradycyjnie - przy wyjściu z kościoła - nowy nr tygodnika "Gość Niedzielny" i biuletyn parafialny. Zachęcamy do lektury.

 

         W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary (wspomnienie obowiązkowe);
  • 22 XI – św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych (wspomnienie obowiązkowe);
  • 24 XI – św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862 (wspomnienie obowiązkowe).

 

                                                                                                          DUSZPASTERZE PARAFII