Ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Rzymskokatolicka

p.w. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu

 

 
   

 

PL 82–300 Elbląg, ul. Willowa 26  tel. + 48 603 299 936

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.10.2018r.

 

1. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zbiórka przeprowadzona jest przed kościołem. Z racji Dnia Papieskiego w najbliższy piątek o godz. 17.00 w hali sportowej przy ul. Grunwaldzkiej odbędzie się kolejna Gala Papieska wraz z wręczeniem nagród TUUS. Jednym z punktów gali będzie koncert ELENI. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie można odbierać w zakrystii kościoła.

 

2. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

 

3. Jutro tj. 15 października przeżywamy w naszej Ojczyźnie Dzień Dziecka Utraconego. Pamiętamy o rodzicach, których spotkała tragedia utraty. W tym cierpieniu jako ludzie, a tym bardziej jako chrześcijanie pragniemy być razem i iść razem dalej. Msza Św. w intencji rodzin, małżeństw, a także samotnych rodziców którzy utracili swoje dziecko - przed narodzeniem, czy też po narodzeniu - sprawowana będzie w naszym kościele o godz. 18.00. Kościół nasz, został przed czterema laty wyznaczony przez Ks. Bp. Elbląskiego - jako stacyjny, czyli szczególne miejsce modlitwy w tych intencjach. W tym roku Mszy św. przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. dr Zbigniew Kulesz - wykładowca psychologii na Wydziale Teologii UWM w Olsztynie.

 

4. Rekolekcje dla rodziców, którzy utracili swoje dziecko i przeżywają żałobę oraz cierpienie, odbędą się w dniach 2-3 listopada br. w Domu Pielgrzyma w Mątowach Wielkich [gmina Miłoradz]. Szczegóły na stronie internetowej diecezji.

 

5. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia. Tego dnia o 18.00 w katedrze elbląskiej pod przewodnictwem ks. bp. Jacka Jezierskiego, wraz z kapelanami elbląskich szpitali zostanie odprawiona Msza Św. w intencji całej służby zdrowia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę, przeznaczone będą są na wsparcie misjonarek i misjonarzy na całym świecie.

 

7. Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 17.30, a dzieci zapraszamy w każdą środę i piątek o 16.30.

 

8. Za tydzień 21 października w niedzielę po Mszy Św. o 12.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św. w naszej parafii.

 

9. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła, można zabrać kartki wypominkowe i czytelnie wypełnione włożyć do skrzynki znajdującej się przy ołtarzu. Także od dzisiaj w zakrystii kościoła można zapisywać zmarłych na Mszę Św. gregoriańską zbiorową, którą będziemy odprawiać przez cały listopad o 18.00.

 

10. Dzisiaj po każdej Mszy Św. w krużgankach kościoła przeprowadzamy zbiórkę na spłatę malowania naszego kościoła. Przeprowadzimy ją także za tydzień. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

11. Jak zawsze przy wyjściu z kościoła do nabycia "Gość Niedzielny" i biuletyn parafialny. Zachęcamy do lektury.

 

12. W minionym tygodniu zmarła w naszej parafii śp. Halina Korzeniewska z ul. Kolejowej. Polecajmy zmarłą parafiankę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek......

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.
  • 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.
  • 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.

 

 

 

 

                                                                                    DUSZPASTERZE PARAFII