Ogłoszenia duszpasterskie

 Parafia Rzymskokatolicka

p.w. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu

 

 
   

 

 

 

PL 82–300 Elbląg, ul. Willowa 26  tel. + 48 603 299 936

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.10.2023 r.

 

1. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10.00 odbędzie się w kościele pierwsze organizacyjno - informacyjne spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Za tydzień, podczas Mszy Św. o godz. 10.00 będzie poświęcenie różańców dzieciom, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi i komunii św. Różańce rodzice nabywają we własnym zakresie.

 

2. Przez cały październik w naszym kościele odmawiamy różaniec o godz.17.30. We wtorki i w czwartki o godz.16.30 zapraszamy dzieci na to piękne nabożeństwo. Przypominamy przy okazji o konkursie dla dzieci. Polega on na tym, by własnoręcznie wykonać różaniec z dowolnych materiałów i przynieść go do kościoła. Różańce można składać na specjalnie przygotowanej ławeczce przy ambonce. Zapraszamy rodziców by pomóc w tym dzieciom. Zachęcamy też do odmawiania tej pięknej modlitwy w naszych domach – we wspólnocie rodzinnej. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

 

3. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, pierwszy piątek, i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek O godz. 17.00 Godzina Święta, a o 18.00 Msza Św. odprawiana w intencjach polecanych podczas Godziny Świętej. W piątek przed południem odwiedzimy chorych. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.15. W sobotę o 18.00 Msza Św. w intencji Członków Żywego Różańca, po niej zmiana tajemnic różańcowych.

 

4. W środę, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

 

5. W sobotę 7 października wspomnienie NMP Różańcowej.

 

6. Za tydzień z racji drugiej niedzieli miesiąca, w krużgankach kościoła przeprowadzimy zbiórkę na cele inwestycyjne naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy szczere „Bóg zapłać”.

 

7. Zachęcamy do czytania katolickiej prasy. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy o tym, że wbrew medialnym doniesieniom  parafia, jako wspólnota ma przyszłość. W zakrystii można nabyć w cenie 14 zł. specjalne wydanie „Gościa” który poświęcony jest znaczeniu objawień Matki Bożej. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, i „Biuletyn Parafialny”, w którym rozpoczęliśmy cykl krótkich katechez na temat odpustów w Kościele. Polecamy.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

  •  środa, 4 października – Święty Franciszek z Asyżu (1182-1226), założyciel zakonu franciszkańskiego, misjonarz, mistyk;
  •  czwartek, 5 października – Święta Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica, mistyczka, Apostołka Bożego Miłosierdzia.

 

                                                                                             DUSZPASTERZE PARAFII